ČO NA VÁS ČAKÁ

#

Infrasauna

je drevená kabína, v ktorej sú umiestnené špeciálne žiariče. Teplota sa tu pohybuje od 40 až 60o C. Potenie je intenzívnejšie, nakoľko infračervené žiarenie preniká hlboko do tkaniva. Z tohto dôvodu nie je nutné opakovať cyklus prehriatia a schladenia, maximálna doba pobytu v infrasaune je 45 min. Infrasauna spaľuje kalórie a ovplyvňuje nadváhu, pozitívne ovplyvňuje neurovegetatívny systém

#

Kneippov kúpel

Vaničky – sú vhodným doplnkom saunového rituálu. Ide o striedavé pôsobenie teplej a studenej vody, ktoré podporuje tkanivový metabolizmus a prekrvenie. Klient ponorí nohy do vaničky najskôr s teplou a potom studenou vodou. Kneippova kúra je vhodná pri bolestiach hlavy, neuroveegetatívnej dystonii, syndrómu chladných nôh, u začiatočných varixov či pre uvoľnenie členkov a kĺbov na nohách.

#

Ladopád

Je misa naplnená ľadovými šupinami k ochladeniu tela po saunovaní

#

Whirpool

Odstraňuje únavu, bolesť a zlepšuje prekrvenie organizmu. Teplota vody sa pohybuje medzi 35 – 38o C

#

Bylinná sauna

V  priestoroch sauny s  bylinným výparníkom – (tzv. tylarium) sa teplota pohybuje medzi 40 až 60o C a vlhkosť je vyššia ako v suchej saune. Pri inhalácii dochádza k uvoľňovaniu dýchacích ciest.

#

Tropická sprcha

Špeciálna sprchová hlavica vytvára dojem ľahkého tropického dažďa. Pre dosiahnutie lepšieho prekrvenia pokožky sa pravidelne mení teplota vody od vlažnej po horúcu.

#

Solná para

Do priestoru je v podobe jemnej hmloviny rozprašovaný soľný roztok, ktorý slúži ako k prehriatiu a prepoteniu organizmu, tak jemné kvapky hmloviny sú vstrebávané kožou a sliznicou dýchacích ciest. Pobyt v soľnej pare prispieva k regenerácii pokožky, pre ekzémoch, pri uvoľneniu dýchacích ciest, zvýšeniu prirodzenej obranyschopnosti, posilňuje imunitný systém. V soľnej pare je vhodné pobudnúť 10 až 20 minút.. Vlhkosť vzduchu je 100%, pobyt nie je vhodný pre astmatikov.

#

Vedro odvahy

Vedro naplnené ľadovou vodou sa postará o prudké schladenie pokožky .

#

Tepidárium-vyhrievané lavice

Doprajte si po wellnes procedúrach relax na anatomicky tvarovaných a veľmi príjemne vyhrievaných laviciach.