akonato01akonato02

Výkop bazénu – zvoľte dostatok miesta pre spodnú platňu a podložie bazénu.

Pri väčších hĺbkach často narazíte na spodnú vodu, preto sa určite treba poradiť s geológom či statikom a spodnú platňu podsypať štrkovým lôžkom, drenážami či kalovou jamkou, aby ste v nerovných terénoch predišli deštrukciám bazénu. Podľa veľkosti a tvaru je potrebné zvoliť aj dostatočnú železnú výstuž, hrúbku betónových dielcov použitých pri výstavbe stien bazénu.

 

 

akonato03akonato04

Pri stene bazénu je vhodné vytvoriť priestor pre technologickú šachtu.

V nej je vyústenie aj dnovej vpuste, taktiež vyriešená kalová jamka. Platňa je tiež vystužená kary rohožami (hr. 6 – 8 mm, veľkosť oka 150 x 150 mm).

 

 

akonato05akonato06

 Zo šalovacích dielcov môžete vytvoriť ľubovoľný tvar , schody, šachtu a pod.

Nezabúdajte však, že v našich klimatických podmienkach je vhodné bazén denne zakryť. Hlavne pri solárnej plachte by ste mali aspoň jednu časť bazénu zvoliť pravouhlú alebo s malými rádiusmi, nakoľko veľké oblúky a osmičky sa ťažko zakrývajú a rohy bránia navíjaciemu zariadeniu v pohybe plachty.

 

 

 

akonato07akonato08

Izolácia stien a fóliovanie

Izoláciou stien styrodurom, následne sieťkou a lepidlom ušetríte na energiách, odstránite zemnú vlhkosť a s ňou spojené opadávanie vyspravených stien po mrazoch a pod.

Samotné fóliovanie je technológia, ktorá si vyžaduje zručnosť a skúsenosti. Po vyzváraní tvaru, technici pribodovanú fóliu na pogumovaných plechových lištách, ktoré sú po všetkých rohoch odtrhnú a počas napúšťania vytlačia všetok vzduch.

 

 

akonato09akonato10

Ukončenie hrán

Toto býva častým problémom. My vám však ponúkame viacero riešení, najčastejšie ( hlavne pri exteriérových bazénoch ) lemovky tkzv. slzy, ktoré okrem estetiky tvoria aj bezpečnostnú funkciu pre vaše deti a zabraňujú vtekaniu dažďových vôd do bazéna.

 

 

akonato11akonato12

Využite slnečnú energiu a doprajte teplo vode bazénu, solárnej sprche za minimálne náklady. Použite garáž, časť plota, strechu či už letnú kuchynku a umiestnite v blízkosti bazéna slnečné kolektory. Neostáva už vám len popriať veľa príjemných a užitočných chvíľ pre vaše telo a dušu strávené v novom bazéne, s ktorým vám radi pomôžeme. 

Opýtajte sa na technológiu stavby jazierok, rybníkov , altánkov, drevených mól z exotických drevín Bangkirai a atrakcií.