Charakteristika 

 

Fínska sauna tzv. suchá má teplotu od 90 až do 110 °C a minimálnu vlhkosť. Na obloženie stien sa používa len kvalitný a správne vysušený drevený obklad. Na interiér, čiže lavice a vnútorné vybavenie sa zvyčajne používa drevo africkej vŕby abachi, ktoré je ľahké, porézne a trvácne. Má nízku hustotu a tepelnú vodivosť, vďaka čomu ani v rozpálenej saune na dotyk nepáli. Ľahko sa udržuje čisté a prakticky vôbec nestarne. Všetky dreviny použité v saune sú prírodné a nesmú sa chemicky upravovať. Na ochranu lavíc a vnútorného vybavenia sa môže použiť parafínový olej.

 

Vlhká – mokrá sauna  je v podstate rozšírená suchá sauna  o generátor pary.   Teplota v saune je 75 až 80 °C a vlhkosť vzduchu 70%. Vlhká sauna nespôsobuje  sťažené dýchanie horúceho vzduchu ako pri suchej saune.

 

 

Sauna Classic 

 

Sauny sú vyrábané z kvalitných tuzemských i dovážaných materiálov. Vnútorné obloženie stien a stropu je zhotovené zo severského smreku hrúbky 12,5 mm prípadne 14 mm. Medzi týmito materiálmi je tepelná izolácia s parozábranou. Interiér je zhotovený z kvalitného topoľového dreva. Sauna CLASSIC v základnej výbave je najdostupnejšou kompletnou saunou pre každého zákazníka.

 

Sauna obsahuje: Podstava, bloky stien a stropu s tepelnou izoláciou a hliníkovou fóliou, saunové lavice podľa nákresu, dvere DV-2, spojovací materiá.

Vonkajšie a vnútorné steny: severský smrekový obklad kval. A 12,5 mm.

Vnútorné vybavenie: topol. 

saunasauna2

 

 

Sauna Perfect

 

Sauny sú vyrábané z kvalitných tuzemských i dovážaných materiálov. Vnútorné obloženie stien a stropu je zhotovené zo severského smreku hrúbky 14 mm. Medzi týmito materiálmi je tepelná izolácia s parozábranou. Interiér je zhotovený z  abachi dreva. Sauny PERFECT sú určené pre zákazníkov s vyššími nárokmi na kvalitu použitých materiálov a ich spracovania, čo sa prejaví na celkovom prevedení a životnosti sáun.

 

Sauna obsahuje: Podstava, bloky stien a stropu s tepelnou izoláciou a hliníkovou fóliou, saunové lavice podľa nákresu, operadlá pri všetkých laviciach, dvere DS- celosklenené, čelné kryty na lavice, vonkajšie a vnútorné lišty, vetracie mriežky, podlahové rošty, ochrana piecky, tienidlo na svetlo, spojovací materiál.

Vonkajšie a vnútorné steny: severský smrekový obklad kval. A 14 mm; za príplatok , osika v termoúprave, hemlock, céder a iné.

Vnútorné vybavenie: abachi, osika.

Doplnkové vybavenie za príplatok: presklené bloky, iné dvere podľa výberu, LED osvetlenie, hviezdna obloha, farebné spektrum, doplnky, parafínový náter.

 

 

sfinska_perfect2    sfinska_variant3